Nimbus, noua tulpină COVID, ridică...
Dan Zaharescu, ARPIM. Directorul executiv al ARPIM, Dan Zaharescu, a spus, la dezbaterea online DC Media Group despre criza medicamentelor, că plafonarea taxei de claw back este ”o măsură binevenită pentru stabilizarea situației în acest moment”.
”Va fi nevoie după ce se încheie această perioadă de criză să ne resetăm, să luăm de zero, să vedem ce a fost bine, ce a fost rău, (…) și să punem niște baze noi, solide, politicii medicamentului în România”, a opinat Dan Zaharescu.
Fiți la curent cu ultimele noutăți. Urmăriți DCMedical și pe Google News
Te-a ajutat acest articol?
Urmărește pagina de Facebook DCMedical și pagina de Instagram DCMedical Doza de Sănătate și accesează mai mult conținut util pentru sănătatea ta, prevenția și tratarea bolilor, măsuri de prim ajutor și sfaturi utile de la medici și pacienți.
Nimbus, noua tulpină COVID, ridică...
Medicamentele pentru slăbit, asociate...
Poate un test online să îți salveze...
"Japanese Walking" - noul trend din...
Au folosit inteligența artificială ca...
Te-ai speriat vreodată de mucegaiul...
Noi descoperiri privind riscul de...
Miruna Ionescu, pacientă vindecată de...